Njësitë e sistemit të ventilimit të rikuperimit të energjisë të serisë së hollë (ERV 150~350 m3/h, Motor AC)

●Dizajn super i hollë për instalim të lehtë

●Façë metalike e jashtme e galvanizuar dhe strukturë e brendshme e njësisë EPS

● Thithje e shkëlqyer e zërit dhe funksionim i qetë me pëshpëritje

● Rikuperim i nxehtësisë me efikasitet të lartë deri në 82%

● Filtri Sub-HEPA F9 i integruar është opsional

● Akses në fund për mirëmbajtje të lehtë

● Opsionale: Funksioni i sensorëve të CO2 dhe lagështisë, porta e ngrohjes elektrike ndihmëse

 

 

Detajet e produkteve

Hb8e18515712f4733b75e61146bb4ea2fpg3dpjrgjofs

Holtop është prodhuesi kryesor në Kinë që është i specializuar në pajisjet e rikuperimit të nxehtësisë nga ajri në ajër. Që nga themelimi në 2002, ajo i është përkushtuar kërkimit dhe zhvillimit teknologjik të ventilimit të rikuperimit të nxehtësisë dhe pajisjeve të trajtimit të ajrit që kursejnë energji për më shumë se 19 vjet. 

Selia e Holtop është e vendosur në këmbët e malit Beijing Baiwang, duke mbuluar një sipërfaqe prej 30,000 metrash katrorë. Baza e prodhimit është në Zonën e Zhvillimit Ekonomik Badaling të Pekinit, duke mbuluar një sipërfaqe prej 60 hektarësh. Si një prodhues i njohur në fushën e rikuperimit të nxehtësisë, laboratori i tij ka kaluar certifikimin me autoritet kombëtar, dhe ka një ekip të fortë R&D dhe dhjetëra patenta kombëtare shpikjesh, ka marrë pjesë në përpilimin e standardeve të shumta kombëtare dhe është përzgjedhur si Kombëtar i Lartë. -Ndërmarrjet e Teknologjisë Teknike.

Holtop ka zotëruar teknologjinë bazë të rikuperimit të nxehtësisë, duke zhvilluar në mënyrë të pavarur produkte si shkëmbyesit e nxehtësisë me pllaka dhe rrotullues, sisteme të ndryshme të rikuperimit të nxehtësisë dhe energjisë dhe njësitë e trajtimit të ajrit. Produktet janë eksportuar në më shumë se 100 vende dhe rajone. Holtop bashkëpunon me markën e famshme botërore ose ofron shërbimin OEM duke përfshirë Hitachi, LG, McQuay, TRANE, Systemair, Aldes, Haier, Gree, MHI Group, Midea, Carrier, etj, dhe ka ofruar pajisje për projekte kombëtare shumë herë duke përfshirë Lojërat Olimpike Dimërore 2022, Spitalet e kabinës Wuhan, Ekspozita Botërore e Ekspozitës, etj. Holtop vazhdimisht renditet në krye në tregun e brendshëm të ventilatorëve të rikuperimit të nxehtësisë dhe energjisë.

 

 
Struktura e brendshme EPS EPS structure
Dizajn i hollë i trupit për darkë
Ventilimi i serisë së hollë janë projektuar posaçërisht për projektet të cilat kanë kërkesa shumë të rrepta për lartësinë e ventilatorit, krahasuar me produkte tradicionale kongjenerike, ECO Vent Pro ERVLartësia është 20% ulje. Qasja dera është në fund kështu që mirëmbajtja është shumë më e lehtë. Supper slim body
Filtri i ri primar New primary filter
Filtri Sub-HEPA F9 i integruar opsional
S u b - H E PA F 9 f i l t e r
Rikuperimi i temperaturës dhe lagështisë me efikasitet të lartë Shkëmbyesi i nxehtësisë me rrjedhje të kryqëzuar Holtop është ndërtuar në serinë e plotë ecovent pro ERV, efikasiteti i rikuperimit të nxehtësisë deri në 82% në dimër, lejimi i shkëmbimit të lagështirës midis ajrit të pastër dhe ajrit të shkarkimit bëjnë një temperaturë dhe lagështi të rehatshme të brendshme. 
enthaply heat exchange

Specifikim:

 

Model ERVQ-D150-2A1 ERVQ-D250-2A1 ERVQ-D350-2A1
Rrjedha e ajrit (m3/h) L/M/H 120/150/150 210/250/250 240/350/350
Presioni statik i jashtëm (Pa) L/M/H 45/70/90 35/50/100 40/110/130
Efikasiteti i këmbimit të entalpisë (%) L/M/H Ftohja 61/59/59 57/55/55 62/57/57
 Ngrohje 75/73/73 70/68/68 73/68/68
Efikasiteti i shkëmbimit të temperaturës (%) L/M/H 82/80/80 75/73/73 81/76/76
Zhurma dB(A) @1.5m nën njësinë L/M/H 23/31/31.5 26.5/33.5/34 31/36.5/37
Furnizimi me energji elektrike (V/Hz) 220/50 220/50 220/50
Rryma (A) L/M/H 0,45/0,46/0,47 0,58/0,60/0,71 0,97/1,05/1,07
Fuqia hyrëse (W) L/M/H 93/98/102 123/148/150 209/230/233
Pesha neto (Kg) 29 32 42
Madhësia e kanalit (mm) Φ100 Φ150 Φ150

 

ceiling ERV


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni