Систем за вентилација за враќање на енергијата од тенка серија (ERV 150~350 m3/h, AC мотор)

lСупер тенок дизајн за лесна инсталација

lНадворешен поцинкуван метален лим и внатрешна структура на единицата EPS

● Одлична апсорпција на звук и тивко работење со шепот

● Високо ефикасно враќање на топлината до 82%

● Sub-HEPA F9 филтер интегриран опционален

l Пристап до дното за лесно одржување

● Изборно: функција на сензори за CO2 и влажност, помошен приклучок за електрично греење

 

 

Детали за производи

Hb8e18515712f4733b75e61146bb4ea2fpg3dpjrgjofs

Holtop е водечки производител во Кина кој е специјализиран за опрема за обновување на топлина од воздух-воздух. Откако е основан во 2002 година, тој е посветен на истражување и технолошки развој на вентилација за обновување на топлина и опрема за ракување со воздух за заштеда на енергија повеќе од 19 години. 

Седиштето на Холтоп се наоѓа во подножјето на планината Пекинг Бајванг, на површина од 30.000 квадратни метри. Производствената база е во Пекингската економска развојна зона Бадалинг, на површина од 60 хектари. Како познат производител во областа на обновување на топлина, нејзината лабораторија има положено национален авторитетен сертификат и има силен тим за истражување и развој и десетици национални патенти за пронајдоци, учествуваше во составувањето на повеќе национални стандарди и е избрана како Национална висока -Технолошки технолошки претпријатија.

Холтоп ја совлада основната технологија за обновување на топлина, независно развивајќи производи како плоча и ротациони разменувачи на топлина, различни системи за обновување на топлина и енергија и единици за ракување со воздух. Производите се извезени во повеќе од 100 земји и региони. Holtop соработува со светски познатиот бренд или нуди OEM услуга, вклучувајќи Hitachi, LG, McQuay, TRANE, Systemair, Aldes, Haier, Gree, MHI Group, Midea, Carrier, итн, и има обезбедено опрема за национални проекти многу пати, вклучително и Зимски олимписки игри 2022 година, Холтоп континуирано го рангира врвот на домашниот пазар на вентилатори за обновување на топлина и енергија.

 

 
Внатрешна структура на EPS EPS structure
Вечера тенок дизајн на телото
Тенките сериски вентилации се дизајнирани специјално за проекти кои имаат многу строги барања за висина на вентилаторот, во споредба со традиционални конгенерички производи, ECO Vent Pro ЕРВВисината е 20% попуст. Пристап вратата е на дното, така што одржувањето е многу полесно. Supper slim body
Нов примарен филтер New primary filter
Под-HEPA F9 филтер интегриран опционален
S u b - H E PA F 9 f i l t e r
Висока ефикасност за обновување на температурата и влажноста Холтоп разменувач на топлина со вкрстен проток е вграден во целосната серија ecovent pro ЕРВ, ефикасноста на обновување на топлина до 82% во зима, дозволената размена на влага помеѓу свеж воздух и издувниот воздух создаваат удобна внатрешна температура и влажност. 
enthaply heat exchange

Спецификација:

 

Модел ERVQ-D150-2A1 ERVQ-D250-2A1 ERVQ-D350-2A1
Проток на воздух (м3/h) L/M/H 120/150/150 210/250/250 240/350/350
Надворешен статички притисок (Pa) L/M/H 45/70/90 35/50/100 40/110/130
Ефикасност на размена на енталпија (%) L/M/H Ладење 61/59/59 57/55/55 62/57/57
 Греење 75/73/73 70/68/68 73/68/68
Ефикасност на размена на температура (%) L/M/H 82/80/80 75/73/73 81/76/76
Шум dB(A) @1,5m под единицата L/M/H 23/31/31.5 26,5/33,5/34 31/36,5/37
Напојување (V/Hz) 220/50 220/50 220/50
Струја (A) L/M/H 0,45/0,46/0,47 0,58/0,60/0,71 0,97/1,05/1,07
Влез на енергија (W) L/M/H 93/98/102 123/148/150 209/230/233
Нето тежина (кг) 29 32 42
Големина на канал (мм) Φ100 Φ150 Φ150

 

ceiling ERV


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја